اتاق سرور

هر یک از کارشناسان ما بطور مداوم جدیدترین آموزش ها را دریافت می کنند ، همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید بگذارید آن ها بهترین مشاوره و راهنمایی را متناسب با نیازهای شما معرفی کنند.
اتاق سرور و تجهیز استاندارد اتاق سرور :

 

برای آماده سازی و تجهیز یک اتاق سرور استاندارد رعایت مواردی که در زیر به آن ها اشاره می شود بسیار مهم و حائز اهمیت است و این عوامل بطور کلی باعث امنیت ، عایق حرارت ، جلوگیری از آتش سوزی ، ایجاد نظم و پنهان کردن کابل های سرورها ، عایق و کاهش صدای تولیدشده توسط سرورها و … می باشد که یک به یک به توضیح آنها می پردازیم.

طبق استاندارد یک اتاق سرور می بایست دارای کف کاذب ( فولادی ، آلومینیومی و … ) سقف کاذب ، دیوارکاذب عایق ، رنگ اپوکسی ضدحریق در دیوارها ، سیستم اعلام و اطفای حریق اتوماتیک ، دربضدسرقت و ضدحریق ، دوربین مداربسته ، سیستم های رطوبت سنچ و دماسنج و چراغ های 60 در 60 سانتی متر می باشد که موارد فوق الذکر همانطور که گفته شد از مهمترین موارد برای تجهیز و داشتن یک اتاق سرور و دیتاسنتر استاندارد به حساب می آیند.

کف کاذب :

 

انواع کف کاذب را می توان در اتاق سرور استفاده نمود مانند کف های کاذب فولادی یا کف های کاذب آلومینیومی و … که می بایست دارای روکش هایی باشند که روی آن ها خط و خش ایجاد نشود ، در گذشت زمان رطوبت یا موارد دیگر باعث از بین رفتن آن ها نشوند و غیر رسانا باشند ، نوع تایل کاذب فولادی یا آلومینیومی می بایست بصورت دقیق ، طبق استانداردهای روز دنیا و توسط دستگاههای با درصدخطای بسیار پایین تولید شوند که در آپرون به تمامی این موارد و مواردی که ذکر خواهد شد با حساسیت بالا رسیدگی شده و باعث ایجاد محصولی متفاوت و با بالاترین کیفیت می شود . علاوه بر موارد فوق الذکر کف های کاذب مورد استفاده در اتاق سرور می بایست از استحکام و مقاومت بالایی در برابر تحمل وزن زیاد و یا خوردن ضربه های سنگین برخوردار باشند و همچنین در اتاق سرورها پس از نصب کف کاذب ها ظاهر زیبا ، دلنشین و خوش آیندی به مجموعه بدهد.

کف کاذب از موارد بسیار مهم در تجهیز اتاق سرور می باشد. بدلیل استفاده از حجم بالای کابل های سرورها باعث پنهان شدن آن ها شده و نگهداری کابل ها و یا تاسیسات دیگر را بسیار آسان می نماید ، از سایر نکات قابل توجه در استفاده از کف کاذب عایق حرارتی بصورت خوبی می باشد و در خنک سازی اتاق سرور نقش بسزایی ایفا می کند.

 

سقف کاذب :

 

همانطور که در بخش مربوط به سقف کاذب به آن اشاره شد ، استفاده از سقف کاذب در اتاق سرور علاوه بر زیبایی و ظاهر دلنشین باعث راحتی دسترسی به لوله و اتصالات و کابل کشی های سیستم هایی چون اعلام و اطفاحریق اتاق سرور می شود و همچنین عایق خوبی برای صدا و حرارت می باشد که کار خنک سازی اتاق سرور را راحت می کند  ، سقف های استفاده شده در اتاق سرور جاذب صوت بوده و چراغ های سایز 60 در 60 را می توان در خود جای دهد . ( با مراجعه به بخش سقف کاذب می توانید توضیحات تکمیلی را مطالعه نمایید ).

 

دیوار کاذب :

 

دیوارکاذب نیز همانند کف کاذب و سقف کاذب دارای انواع مختلفی می باشد که پرفروش ترین و پرمصرف ترین آن ها می توان به دیوارکاذب کناف یا پشم سنگ شاراه کرد که علاوه بر عایق حرارت ، عایق و جاذب صوت نیز می باشندو چون از دیوار اصلی فاصله دارند می توان کابل ها و تاسیسات موردنیاز را از آن ها عبور داد .

دیوار کاذب که در اتاق سرور ها مورد استفاده قرار می گیرد دارای خاصیت ضد حریق و ضد رطوبت می باشند . البته در اتاق سرورهایی که قبلا تجهیز شده اند و این متریال موردتوجه قرار نگرفته یا از دیوار کاذب استفاده نشده هنوز دیر نشده و دو راهکار برای این مسئاله وجود دارد یکی استفاده از دیوار کاذب و راهکار دوم استفاده از رنگ اپوکسی ضدحریق که خاصیت ضدرطوبتی هم دارد.

 

سیستم اعلام و اطفای حریق اتوماتیک اتاق سرور :

 

از موارد ضروری و موردنیاز یک اتاق سرور استاندارد میتوان به سیستم اعلام و اطفای حریق اتوماتیک آن اشاره کرد . با توجه به حساسیت بالای دیتا و اطلاعات اتاق های سرور و همچنین گران بودن تجهیزات اتاق سرور سیستم اعلام و اطفای حریق بسیار حیاتی و حائز اهمیت می باشد.

آپرون زیرمجموعه شرکت توسعه تجهیز ایرسا نماینده رسمی سیستم های اطفا حریق گازی FM200 برند Gielle ایتالیا بوده که دارای بالاترین استانداردهای بین المللی UL و FM می باشند.

بهترین و مطمئن ترین سیستم اطفای حریق اتاق سرور ، اطفاحریق اتوماتیک FM200 می باشد که پس از فعال شدن باعث ایجاد خفگی کارکنانی که در بخش اتاق سرور مشغول به کار بوده نشده و هیچ گونه اثری از خود بر جای نمی گذارد و کامل پاک می باشد . سیستم اطفاحریق اتوماتیک FM200  به لایه اورون آسیب نمی رساند و جز پاک ترین و مطمئن ترین سیستم های اطفا حریق برای اتاق سرور به شمار می آید .

نحوه عملکرد سیستم اعلام و اطفای حریق اتاق سرور بصورتی است که توسط دتکتور ها یا آشکارسازها و سیستم مکنده دود دائم هوای اتاق و دمای آن آنالیز می شود و در صورت رخ دادن حریق بسرعت وارد عمل شده و علاوه بر اطلاع مسئولان و اپراتور بصورت اتوماتیک در عرض 10 ثانیه تخلیه شده و حریق را خاموش می نماید.

 

سیستم دماسنج و رطوبت سنج اتاق سرور :

از آنجایی که رطوبت و دمای بالا باعث آسیب به قطعات و لوازم الکترونیکی می شود وجود سیستم دماسنج و رطوبت سنج نیز مانند سایز مواردی که به ان ها اشاره شده بسیار حائز اهمیت می باشد . نحوه عملکرد دماسنج و رطوبت سنج اتاق سرور به گونه ای است که اگر از حد مجاز عبور کند توسط آلارم هایی اپراتور را آگاه می سازد تا هرچه سریعتر نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام نماید.

 

دوربین مداربسته :

بدلیل اهمیت بالای اطلاعات در اتاق سرورها و کنترل عبور و مرور و مشاهده اتفاقات داخل اتاق سرور وجود دوربین های مداربسته بسیار ضروری می باشد که هم بتوان بصورت زنده اتاق سرور را چک کرد و هم اینکه از فایل های ضبط شده در صورت بروز هرگونه اتفاق در صورت نبودن اپراتور استفاده  کرد و فیلم ها را مورد بازبینی قرار داد.

 

اکسس کنترل و کنترل ورود و خروج :

از آنجایی که افراد خاص ، اپراتورها و مسئولان خاصی مانند مسئول آی تی فقط امکان ورود به اتاق سرور را دارد به همین دلیل از اکسس کنترل یا دستگاه های کنترل ورود و خروج در اتاق سرور استفاده می شود . اکسس کنترل یا دستگاه کنترل رفت و آمد در اتاق سرور نیر دارای انواع مختلفی می باشد از جمله شناسایی توسط اثر انگشت ، چهره و یا استفاده از کارت های مخصوص که توسط آن ها می توان وارد اتاق سرور شد.

 

درب ضدسرقت و ضدحریق :

با توجه به اهمیت تجهیزات و اطلاعات موجود در اتاق سرورها از موارد ضروری دیگر در تجهیز اتاق سرور درب های ضدسرقت و ضدحریق هستند که بتوانند در مقابل حریق و یا ورود بدون اجازه افراد استحکام و مقاومت کافی را داشته باشند.

ویژگی و مزایای کف کاذب آپرون

ما همیشه کنار مشتریان خود هستیم و به انتخاب آن ها احترام میگذاریم ، ما به کیفیت اعتقاد داریم .

مفتخریم اعلام نماییم کف کاذب پلی سولفایت  تولید شده توسط  آپرون با کیفیت و مقاومت مورد قبول توانسته با نمونه های خارجی رقابت کرده و ورود آن ها به کشور را از رونق انداخته  و به کشورهای همسایه صادر می گردد.
 
آدرس ما

رسالت غرب، نرسیده به چهاراره
سرسبز ، پلاک 715 واحد 10.

تلفن و نمابر

تلفن: 22633779-021
نمابر: 89792450-021

ایمیل ما
واتس آپ و تلگرام

9102666701 098+

Call Now Button