کف کاذب اتاق سرور و سیستم های مدرن کف کاذب

کف کاذب اتاق سرور و دیتاسنتر

استفاده از کف کاذب به یک پایه معماری برای ساخت مراکز داده مدرن (DC) تبدیل شده است ، اما استفاده از آنها فقط در اتاق سرور هابب که  دستگاهها و سرورهای مراکز داده در آن قرار می گیرند محدود نمی شوند. به روزرسانی آسان و همچنین امکان اضافه کردن سریع یا حذف کابل ها ، با سیستم ماژولار مدرن ، از جذابیت کف کاذب شده وباعث شده  در سایر محل ها و مکان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

 

کف کاذب و طراحی های مدرن :

امروزه طراحان به دنبال ایجاد طبقه یا پوشش کاذب در اتاق های مختلف هستند. کف کاذب اتاق سرور باعث ارتقاء نصب تجهیزات مختلف از جمله سهولت در نصب کابل های اضافی جدید ، توسعه مجدد محل برای سایر نیازها می شود و به محبوبیت آنها در بین کاربران نهایی و مشتریان کمک می کند. کف کاذب اتاق سرور بازار مصرف گسترده تری دارد. در طی چند سال گذشته ، کاملاً قابل توجه بوده و  پیشرفت فراروانی کرده است . استفاده از کف کاذب اتاق سرور هنگامی که نیاز به اجرای تعداد زیادی کابل دارید ، بسیار منطقی است. سقف کاذب اتاق سرور نیز نسبت به سیستم هایی که در نزدیکی و داخل سقف نصب می شوند کارآمد تر و بسیار ارزانتر هستند ، البته باید این نکته را به خاطر داشته باشیم که دمای نزدیک به سقف از کف بالاتر است. پس در نتیجه اجرای سقف کاذب اتاق سرور نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است.

به جای بیرون کشیدن کابل ها از سقف ، سقف های کاذب اتاق سرور امکان اجرای کابل های زیر سقف را آسان می کنند. راه حلهای موجود در این زمینه باعث خنک شدن کارآمد ، کاهش تعداد و وسعت کابل های پنهان ، ادغام درگاه های فیزیکی و تعداد کمتری از سیم ها برای اتصال تجهیزات می شود.

کف کاذب اتاق سرور :

 

از کفپوش و تایل هایی تشکیل شده از کف های کاذب قابل جابجایی است که روی سازه پشتیبان نصب شده است ، به همین دلیل کف کاذب اتاق سرور و پایه کف می تواند برای اهداف مختلف متناسب باشد.

فضای طبقه بالا که برای کابل کشی استفاده می شود

از جمله موارد دیگر ، در زیر کف کاذب اتاق سرور سیستم تهویه تشکیل شده است که باد خنک کننده را در صورت لزوم فراهم می کند. کف کاذب  برای مراکز داده ایده آل است ، هر جا که تجهیزات جدیدی وجود داشته باشد یا از یک مکان به مکان دیگری منتقل شود ، نصب مجدد آن آسان است. همچنین از نگهداری مناسب از مدیریت کابل اطمینان حاصل می کند: کابل در زیر کف کشیده شده است و به راحتی می توان به آنها دسترسی داشت ، آنها همچنین به روزرسانی یا تغییر را به راحتی انجام می دهند.

اگر مشتری در حال اجرای یا برنامه ریزی برای پیاده سازی فناوریهای جدید باشد که نیاز به تنظیم مجدد تجهیزات موجود یا در آینده در صورت نیاز به آن دارد ، کف کاذب اتاق سرور قابل نصب است. یكی از اصلی ترین خصوصیات کف کاذب اتاق سرور ، دسترسی سریع و آسان به کابل کشی است. می توانید به سرعت کف را برداشته و به فضای زیرزمینی دسترسی پیدا کنید.

به منظور تأمین هوای خنک در مناطقی که گرمای زیاد در جلوی محفظه ، کف کاذب اتاق سرور سوراخ دار نصب شده اند. کف کاذب اتاق سرور  زیر سیستم اتاق سرور را می توان از کف خارج کرد و آنها را به مکان های دیگر منتقل کرد.

در نزدیکی تجهیزات گرمایشی مخصوصاً قوی ، دستگاههایی که جریان هوا را به داخل سوراخ کف کاذب اتاق سرور هدایت می کنند قابل نصب هستند. هنگامی که محل چیزی را  باید تغییر دهد ، کف های کاذب را از کف برداشته و به مکان دیگری منتقل می شوند.

 

کف کاذب برای چه مکان هایی مناسب است ؟

در تجهیز اولیه اتاق سرور می بایست تعادل تجهیزات رایانه ای و ارتباطی ، بهینه باشد. اما مردم اغلب نمی دانند در آینده در چه مرحله ای به این روش نیاز پیدا می کنند ، بنابراین نمی دانند در طرح استقرار آن چه تغییراتی باید ایجاد شود. بنابراین مطلوب است که یک راه حل وجود داشته باشد که به شما امکان می دهد تجهیزات را به سرعت تغییر دهید ، فن آوری های جدیدی را برای جایگزینی تجهیزات معرفی کنید. اگر کاملاً مطمئن هستید که هرگز تغییری ایجاد نخواهید کرد و نیازی به فناوریهای جدید نیست ، کف کاذب و یا سقف کاذب برای شما مناسب نیست.

 

 

Call Now Button